Comunitas Help angajeaza ingrijitoare la domiciliu

Comunitas Help – Furnizor de servicii de ingrijire la domiciliu pentru persoane varstnice angajeaza ingrijitoare la domiciliu in Bucuresti.

Responsabilitati:

Asigura serviciile de ingrijire, adaptate fiecarui client, in functie de nevoile sale specifice (supraveghere, igiena personala, igienizarea camerei, pregatirea si servirea meselor, administrare tratament medical, plimbare, realizare cumparaturi, comunicare, etc.)

Monitorizeaza starea de sanatate a persoanei ingrijite

Dezvolta relatii de incredere si respect cu clientii

Profilul candidatului:

Experienta anterioara in domeniu

Calificare in domeniul ingrijirii persoanelor varstnice la domiciliu

Notiuni de acordare a primului ajutor

Orientare catre client

Capacitate ridicata de intelegere a nevoilor persoanelor varstnice

Abilitati dezvoltate de comunicare

Implicat, responsabil, rabdator

Oferta

Salariu fix

Decontarea abonamentului pentru mijloacele de transport in comun

Training – cursuri de formare continua

Sustinere pentru mentinerea unui mediu de lucru favorabil

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita C.V.-ul la adresa rodica.caciula@yahoo.fr pana la data de 15.11.2016. Pentru mai multe informatii ne puteti contacta si la numerele de telefon 021.746 10 21 sau 0744.500.176.